press

The articles below describe the fact that our company won a contest, which was organized by Gdansk Tourist Organization. We won the first prize for the the best solution within medical tourism (2015) and the first prize for the most user-friendly website (2016).

Konferencja Nowe Trendy w Turystyce. Co czeka branżę turystyczną?

trendy velcure 2

 

Jak wykorzystać aplikacje mobilne w turystyce? Dlaczego warto prowadzić działalność społecznie odpowiedzialną? W jaki sposób zadbać o wizerunek firmy w sieci? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji Nowe Trendy w Turystyce, która odbyła się 31 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Prelekcje, warsztaty i prezentacje konkursowe wypełniły program spotkania zorganizowanego przez Gdańską Organizację Turystyczną. Impreza przyciągnęła kilkudziesięciu przedstawicieli branży związanej z turystyką. Nad porządkiem wystąpień czuwał Piotr Bucki, strateg, researcher i badacz trendów. (…)

W czasie każdego z wystąpień istniała możliwość zadawania prelegentom pytań za pośrednictwem Twittera i przy użyciu hasztaga #pytanientt. Po każdej z debat odbywały się prezentacje konkursowe zgłoszeń wyróżnionych w Tourism Trends Awards 2016. Za najbardziej udany debiut roku uznano QB Mobile – SmartTour. Główną nagrodę w kategorii media społecznościowe otrzymał  Quadrille conference & spa. Z kolei tytuł najlepszej nowej oferty turystycznej przyznano inicjatywie Locativo – Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Natomiast najbardziej użyteczną stroną www okazała się Velcure.com StrefaMICE.pl. Funkcję przewodniczącego jury objął Jarosław Kuźniar.

Źródło: Podróże Travelizer, 01.04.2016

Nowe Trendy w Turystyce pod znakiem rekordu

Nowe Trendy w Turystyce

Cały dzień warsztatów, paneli i dyskusji. Ciekawi goście specjalni oraz rozstrzygniecie prestiżowego konkursu – tak w skrócie wyglądała siódma edycja konferencji Nowe Trendy w Turystyce. W tym roku udało się nam zgromadzić rekordowo dużą publiczność. W wydarzeniu udział wzięło prawie 450 osób!

Kilka minut po godzinie 9 na scenę auli w Europejskim Centrum Solidarności wyszedł prowadzący spotkanie – Piotr Bucki. Wspólnie z prezesem Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukaszem Wysockim, oficjalnie zainaugurowali jedną z najważniejszych konferencji poświęconych branży turystycznej
w naszym kraju. „Zależy nam na stworzeniu platformy wymiany doświadczeń branży i konferencja Nowe Trendy w Turystyce jest wcieleniem tego pomysłu w życie”, mówił prezes GOT.
Kiedy pierwszy z paneli dobiegł końca, na scenie pojawił się gość specjalny konferencji – Prezydent Lech Wałęsa.
„Gdańsk to miasto Europejskie w pełnym tego słowa znaczeniu. To pozwala uzyskać doskonałą pozycję m.in. w turystyce” takimi słowami zwrócił się do uczestników znany z wielu swoich podróży
i aktywności w mediach społecznościowych Prezydent Wałęsa.

Potem nadszedł czas na kolejne panele. Jednocześnie na antresoli odbywały się warsztaty
w kameralnych grupach. Co ciekawe, za pośrednictwem mediów społecznościowych, dzięki uprzejmości Monitori – partnera konferencji, uczestnicy mogli cały czas zadawać pytania, które trafiały do prowadzącego i ukazywały się na ekranie nad sceną. Dzięki temu konferencja stała się w pełni interaktywnym wydarzeniem, gdzie każdy z uczestników mógł się w dowolnym momencie wypowiedzieć lub zadać pytanie.

W przerwach pomiędzy panelami odbywały się bloki prezentacyjne uczestników konkursu Tourism Trends Awards (po 3 prezentacje). O godzinie 16.00 przyszedł czas na rozstrzygniecie. Jury obradujące pod przewodnictwem znanego podróżnika i dziennikarza Jarosława Kuźniara wydało werdykt.
Zwycięzcami okazali się:
• Kategoria Media Społecznościowe: Folwarczna Górski sp. z o.o. – Quadrille conference & spa
• Kategoria Debiut Roku: QB Mobile – SmartTour
• Kategoria Nowa Oferta Turystyczna: Locativo – Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy
• Kategoria Użyteczność Strony UXD: Velcure.com

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!
Kilka minut po godzinie 17 konferencja dobiegła końca. Pozostaje nam tylko zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji, w przyszłym roku. Na Nowe Trendy w Turystyce 2017 można prerejestrować się już dziś, na oficjalnej stronie projektu: www.trendywturystyce.pl

Zachęcamy i raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Źródło: Trendy w Turystyce, 01.04.2016

Zakończyła się konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2015

2015-04-14

nagroda-logo2

Blisko 400 uczestników z całego Pomorza- przedstawicieli samorządu, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych, hoteli, biur podróży, przewodników, obiektów konferencyjnych, agencji eventowych i innych wzięło udział w 6. edycji konferencji Nowe Trendy w Turystyce 2015.

Ciekawe panele i wspaniali prelegenci z Polski i zza granicy sprawili, że to nie była zwykła konferencja.

Roy Sheppard i Gerrit Heijkoop swymi wystąpieniami porwali publiczność , uświadamiając jak ważne w branży turystycznej są social media oraz jak istotne jest poznawanie innych osób poprzez networking. Dr Krzysztof Celuch oraz dr Piotr Zmyślony zaprezentowali statystyki i wyzwania jakie stoją przed pomorską branżą turystyczną w roku 2015.

Andrzej Sokołowski zwrócił uwagę na problemy związane z turystyką medyczną, a Waldemar Pawlak opowiadał o marketingu wewnątrzbudynkowym. Kasper Orkisz pokazał jak wykorzystać morski potencjał turystyczny, Małgorzata Hudyma jak przyciągnąć do Gdańska nordyckich turystów, a Agnieszka Faracik jak przygotować się do wizyty turystów z Chin.

Innowacyjny model kształcenia kadr HoReCa przedstawiła Dominika Czechowska- Mrozińska z Wyższej Szkoły Bankowej. A o luksusowych produktach regionalnych opowiadała Krystyna Hartenberger-Pater.

W trakcie konferencji nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu Tourism Trends Awards Gdańsk 2015.

Odpowiedź na trend turystyczny- rozwiązanie w zakresie turystyki medycznej.
I miejsce zajęła spółka Velcure .

Źródło: Tur Info 14-04-2015

W którą stronę powinna pójść branża turystyczna zastanawiano się w Gdańsku

2015-03-31

Nastolatka z holenderskiego miasteczka zaprosiła na swe urodziny 20 przyjaciół. Przybyło ponad 8 tysięcy osób – taki przykład potencjału, jaki drzemie dla turystyki w social media, przedstawił   Gerrit Heijkoop podczas konferencji “Nowe trendy w turystyce”, zorganizowanej we wtorek przez Gdańską Organizację Turystyczną i jej partnerów w Europejskim Centrum Solidarności.

– Wykorzystanie technik social media i nowoczesnych urządzeń to przyszłość – stwierdza Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej. - Te systemy można też wykorzystać do promocji miejsc i, jak widać z wydarzeń w innych krajach, metoda ta jest bardzo skuteczna.

Jakie powinny być nowe trendy, oprócz umiejętnego wykorzystywania nowoczesnych środków informowania? Piasek i plaża to o wiele za mało, by mieć masę turystów. Zdaniem naukowców z Poznania, turystyka biznesowa może być tym, na czym pomorski przemysł czasu wolnego powinien się oprzeć. Dlaczego? Bo miasta prawie wcale nie konkurują między sobą w tym sektorze; wprost przeciwnie – współpracują. Ostro rywalizują zaś o tradycyjnych turystów. Przemysł spotkań może tym lepiej się rozwijać, im bardziej biznesowe jest miasto. Aglomeracja gdańska ma więc dobre warunki do urządzania międzynarodowych kongresów i konferencji.

W zeszłym roku w Pomorskiem odbyło się ponad 1860 spotkań i wydarzeń o charakterze naukowym, biznesowym itp. właśnie w formie wspomnianych kongresów i konferencji. Drugim pożądanym kierunkiem, w jakim  powinna się turystyka rozwijać, jest turystyka medyczna. Jednym z jej liderów jest Turcja, która zamierza w bieżącym roku przyjąć milion gości w ramach turystyki zdrowotnej, a przychody z tego szacuje na 10 miliardów dolarów.

– Oznaką, że w Pomorskiem następują zmiany jest rezygnacja z organizowania gdańskich targów turystycznych (w połowie kwietnia). W bieżącym roku zamiast GTT będzie Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego – informuje Dorota Solochewicz, dyrektor  projektu w Międzynarodowych Targach Gdańskich.

Konferencji towarzyszył konkurs Tourism Trends Awards Gdańsk 2015. Jak poinformował Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, w kategorii “najlepsza kampania marketingowa” wygrał Gdański Teatr Szekspirowski. W kategorii “odpowiedz na trendy w turystyce medyczne” najlepsza jest firma Velcure. Za  stronę internetową lub blog wyróżniono Travel Group.

 

Źródło: Strefa Biznesu 31.03.2015

Nowe Trendy W Turystyce

2015

(kliknij by powiększyć)

Artykul-nowe-trendy-1

All other articles about Velcure.

Synskorreksjon i Polen med Velcure

synskorreksjon

Dagens innlegg handler om Kasia og Marta som driver med Velcure og en av de tjenestene de tilbyr, nemlig synskorrigering med laser. Velcure driver med helse- og skjønnhetsreiser til Gdansk. Begge jentene, Kasia og Marta, snakker perfekt dansk og engelsk og er meget hjelpsomme når det gjelder arrangering av opphold i Polen.

Jeg selv har synsfeil og trenger briller hver dag og vet at flere som har synsfeil vil gjerne fungere uten briller og linser. Derfor er tema ganske interessant for meg, så jeg tok gjerne sjansen for å skrive om laserkorreksjon av syn. Jeg tok ikke behandling selv (blant annet fordi jeg har ikke stabilt syn og liker brillene mine), men jeg har gått gjennom forundersøkelsen hos klinikken Velcure samarbeider med og fikk vite masse nyttige ting om laserkorekksjon av sy. Jeg skal dele detaljene med dere i dette inlegget 🙂 Innlegget er sponset og forberedt i samarbeid med Marta og Kasia fra Velcure.

Ingen skalpel

Velcure samarbeider med Blikpol klinikken i Sopot som bruker den sikreste og nyeste generasjons teknologi for synskorrigering i verden. Metoden heter iLASIK, (femtolaser) og er den eneste metoden som er godkjent av NASA og US Army. Etter operasjonen får man godt syn nesten med en gang, og det er helt utrolig! (…)

 

Źródło: Besøk Polen, 08.02.2016